Co je Beskydská Liga?

Beskydská liga hasičských pohárových soutěží představuje sdružení SDH, které jsou hodnoceny na vybraných pohárových soutěžích (jednotlivých kolech ligy). Ten, kdo soutěž nepořádá, může být účastníkem ligy.
 
 

Historie SDH Skalice v Beskydské Lize.

 

Muži

Rok 2007 

V roce 2007 jsme vstoupili do Beskydské ligy umístili jsme se na 7. místě.
 

Rok 2008 

Tento rok jsme byli nominování na černého koně Beskydské ligy a nezklamali jsme, umístili jsme se celkově na 3. místě. 
 

Rok 2009 

Byl pro náš sbor zatím nejúspěšnějším rokem ve sportovní kariéře hasičského sportu v obci. Ženy SDH Skalice se umístily na 2. místě mezinárodní olympiády CTIF. Družstvo mužů v tomto roce sklidilo úspěch nejvyšší a stalo se vítězem Beskydské ligy. 
 

Rok 2010 

Mužstvo mužů prochází omlazením i s touto proměnou se nám daří udržet na bedně. Obsadili jsme 3. místo. 
 

Rok 2011 

Mužstvo mužů se umístilo v Beskydské Lize na 6. místě a jednou z příčin tohoto umístění je vykonostně slabý sportovní stroj. Proto jsme se rozhodli k přestavbě tohoto stroje na obsah 2000 cm3. 
 

Rok 2012 

Tento rok jsme se vrátili opět na bednu. Umístili jsme se v celkovém pořadí na 3. místě. 
 

Rok 2013 

Byl pro náš sbor opět velmi úspěšným. V Beskydské lize, jsme se i přes rostoucí kokurenci opět umístili na 3. místě celkového pořadí. 
 

Rok 2014 

Po dvou ročnících na 3. místě jsme už toho měli dost. Naše cíle pro tento ročník směřovaly k příčkám nejvyšším. Snažili jsme se pro to udělat vše a začátek byl velice slibný. Několik kol jsme se drželi. Pak se nám moc nevydařila prostřední část sezóny a na konci už bylo težké dohnat suverenní tým z Bystrého. Změnu od posledních dvou ročníků, ale stejně tento ročník měl. V BL 2014 jsme se umístili na výborném 2. místě. Tak snad nám to vyjde příští rok.
 
 

Rok 2015

 
Rok 2015 byl na začátku ligy pro Skalici velmi příznivý a vypadalo to na jasného favorita, ale bohužel při druhém poločase se již moc nedařilo a po pár větších chybách nás dotáhl soupeř z Bsytrého, který na poslední soutěži rozhodl o našem, tehdy né moc šťastném, umístění.
 

Rok 2016

 
Průběh této sezóny byl přesně naopak, než v té předešlé. Na začátku byl tým po pěti kolech tak znechucen výsledky, že jsme dokonce zvažovali kapitulovat. Naštěstí nám stačilo vyhrát jednu soutěž a hned se morálka v družstvu zvedla natolik, že jsme pár kol před koncem bojovali o třetí místo s dalšími pěti týmy. Boj to nebyl snadný, ale Skalice ho zvládla a my tak vyhráli 3., pro nás nejcennější, místo.
Zde je video, kde je zachycena radost, kterou nám tento sport přináší: KLIK
 
 

Ženy

 

Rok 2013

Ženy ze skalice po velkém boji o první místo končí na celkovém 2. místě. Je to největším překvapením celého ročníku 2013.

 

Rok 2014

Po velice vydařeném loňském ročníku si ženy brousily zuby BL vyhrát. Bohužel pár závodu jim nevyšlo tak jak by jsi představovaly a bylo z toho 4 .místo. I tak je to ale velice dobré umístění v konkurenci ostatních týmu. Tyto výsledky přivedly do týmu spoustu nových mladých závodnic a proto snad do příštího ročníku BL zařadíme dvě družstva žen. 

Rok 2015

 
Ženy Skalice tento rok obsadily krásné druhé místo.
 
 

Rok 2016

 
Po skvělé seóně přišlo místo třetí, které je ovšem taky krásné. :)
 
Rok 2014