7. kolo BL Hukvaldy 1.8.2015

02.08.2015 17:48

V sobotu 1.8.2015 jsme vyrazili na Hukvaldy. Trať je sice rovná, ale je tam malé převýšení. Tyto závody byly i současně 4. kolem 35+, takže zase běžely 4. skalické družstva.

35+ měli rychlého Honzu Grygrana na levém proudu, takže skvělý čas nebyl problém. V kombinaci se super sestřiky výsledný čas 16,606s (PP 16,439s) nikdo nedokázal předběhnout, takže si kluci odnesli cenných 17 bodů za první místo.

Video Skalice 35+ Hukvaldy 1.8.2015

U žen A se na tréninku trošku zalívaly proudařky, tak se muselo trošku počkat. V zadu všechno klaplo, takže už to bylo jenom na sestřikách. Holky si zaběhly svou první sedmnácku, tedy 17, 829s (PP 17, 063s) a tento čas vedl po celou dobu soutěže, ale poslední družstvo žen z Hájov, které běžely až úplně na konci dokázaly náš čas porazit jen o 2 desetiny. Takže nakonec to bylo celkové 2. místo.

Video Skalice A ženy Hukvaldy 1.8.2015

"Půjčené" proudařky z týmu A bežely i za B, a tak byla šance, že by se krásná sedmnáctka mohla zopakovat. Strojnice ale trošku více počkala, a tak z toho byl přesně o sekundu pomalejší čas 18,843s (PP 18,015s) a tím 4. místo.

Video Skalice B ženy Hukvaldy 1.8.2015

Naši muži si půjčili posilu na béčka z Hájova, takže nikde nebyl problém, všechny spojky cvakly na první pokus, takže už všechno zase záleželo na proudařích. Pravý terč se rozsvítil v čase 14,990s, ale levý byl už v čase 15,525, což pro kluky bylo až 2. místo v soutěži. Lépe zaběhli jenom kluci z Mniší 15,257s a Vyšní Lhoty skončily jenom o pár setinek za námi 15,537s. Pro kluky to znamenalo krásných 25 bodů do tabulky.