Sportovní činnost

Družstvo mužů:

Sportovní družstvo mužů  má ve Skalici dlouholetou tradici a jeho sportovní začátky nejdou ani zmapovat. Ve volných chvílích se scházíme na sokolském hřišti, kde zdokonalujeme své dovednosti v požárním útoku.

Petr Klimánek

Naše generace začala přestavbou stroje rokem 2006 z obsahu 12000 cm3 na obsah 18000 cm3. Začátky s tak silným strojem pro nás nebyly vůbec jednoduché, protože strojem to vše nekončí. Museli jsme k tomu přizpůsobit další vybavení (sportovní hadice, nové spojky, lehčí proudnice) a také rychlost naších závodníků.

Rok 2007

V roce 2007 jsme vstoupili do Beskydské ligy umístili jsme se na 7. místě.

Rok 2008

Tento rok jsme byli nominování na černého koně Beskydské ligy a nezklamali jsme, umístili jsme se celkově na 3. místě.

Rok 2009

Byl pro náš sbor zatím nejúspěšnějším rokem ve sportovní kariéře hasičského sportu v obci. Ženy SDH Skalice se umístily na 2. místě mezinárodní olympiády CTIF. Družstvo mužů v tomto roce sklidilo úspěch nejvyšší a stalo se vítězem Beskydské ligy.

Rok 2010

Mužstvo mužů prochází omlazením i s touto proměnou se nám daří udržet na bedně. Obsadili jsme 3. místo.

Rok 2011

Mužstvo mužů se umístilo v Beskydské Lize na 6. místě a jednou z příčin tohoto umístění je vykonostně slabý sportovní stroj. Proto jsme se rozhodli k přestavbě tohoto stroje na obsah 2000 cm3.

Rok 2012

Tento rok jsme se vrátili opět na bednu. Umístili jsme se v celkovém pořadí na 3. místě.

Rok 2013

Byl pro náš sbor opět velmi úspěšným. V Beskydské lize, jsme se i přes rostoucí kokurenci opět umístili na 3. místě celkového pořadí.

Rok 2014

Po dvou ročnících na 3. místě jsme už toho měli dost. Naše cíle pro tento ročník směřovaly k příčkám nejvyšším. Snažili jsme se pro to udělat vše a začátek byl velice slibný. Několik kol jsme se drželi. Pak se nám moc nevydařila prostřední část sezóny a na konci už bylo težké dohnat suverenní tým z Bystrého. Změnu od posledních dvou ročníků, ale stejně tento ročník měl. V BL 2014 jsme se umístili na výborném 2. místě. Tak snad nám to vyjde příští rok.

Rok 2015

Rok 2016

Stejnou příčku obsadili v konečném pořadí i naší muži, taktéž 3.místo jak ženy.

Rok 2017

Muži skončili těsně pod bednou a brali smutné, bramborové, 4.místo.

Rok 2018

V letošním roce jsme měli 2 týmy mužů a tolik se jim nedařilo a v celkovém pořadí brali 5. a 12. místo.

Rok 2019

V celkovém pořadí ligy se nepodařilo mužům překonat smůlu, která se jim lepila na paty a skončili na 7.místě.

Rok 2020

Do sezóny, o které nikdo nevěděl, zda kvůli COVID-19 vůbec bude, jsme postavili drusžtvo mužů. Mužům se opět moc nedařilo a v celkovém hodnocení brali 8.místo.

Družstvo žen:
CTIF

Družstvo žen je zaregistrováno ve Skalickém sboru od roku 2008. Toto družstvo závodí na mezinárodních soutěžích v požárním sportu (CTIF).

Lenka Tomečková

V roce 2009 se družstvo žen zúčastnilo mezinárodní hasičské Olympiády v požárním sportu, která se konala v Ostravě. Ženy se popraly s velkou konkurencí německých a rakouských závodnic a nakonec obsadily skvělé 2. místo.

V roce 2010 na mistrovství republiky v Hradci Králové vybojovaly úžasné 1. místo.

V roce 2012 naše ženy vyhrály soutěž o Vlčnovský pohár.

V roce 2013 se ženy zůčastnily CTIF ve Francii ve městě Mulhouse.
Ve dnech 14. - 21. července 2013 se ve francouzském městě Mulhouse pod hlavičkou CTIF konala XV. mezinárodní hasičská soutěž a XIX. mezinárodní setkání mladých hasičů. V požárním sportu reprezentovala Českou republiku tři družstva mužů a tři družstva žen. V tradičních disciplínách CTIF se na start postavilo 13 sportovních družstev, z toho 3 družstva žen. Další 3 družstva hájila barvy České republiky v soutěži mladých hasičů.

V roce 2017 se ženy také zůčastnily CTIF v Rakousku ve městě Villach.

Rok 2021 CTIF Hradec Králové

MČR v klasických disciplínách CTIF 2021

V neděli 26. 9. 2021 se na stadionu ve Dvoře Králové nad Labem sešlo 16 družstev aby poměřili své sílý v klasických disciplínách CTIF

Absolutní vítěz muži: HZS Královéhradeckého kraje

Součástí slavnostního vyhodnocení mistrovství bylo také vyhlášení celkových výsledků Ligy CTIF 2021, Liga se skládala ze tří závodů, které se postupně uskutečnily ve Vlčnově, Praze a Velkém Meziříčí. Vítězi se v kategorii mužů stal tým HZS Královéhradeckého kraje a kategorii žen zvítězilodružstvo SDH Nová Paka.

Beskydská Liga

Sportovní družstvo žen je v Beskydské lize od roku 2013. Trénuji společně s muži na sokolském hřišti.

Rok 2013

Ženy ze skalice po velkém boji o první místo končí na celkovém 2. místě. Je to největším překvapením celého ročníku 2013.

Rok 2014

Po velice vydařeném loňském ročníku si ženy brousily zuby BL vyhrát. Bohužel pár závodu jim nevyšlo tak jak by jsi představovaly a bylo z toho 4 .místo. I tak je to ale velice dobré umístění v konkurenci ostatních týmu. Tyto výsledky přivedly do týmu spoustu nových mladých závodnic a proto snad do příštího ročníku BL zařadíme dvě družstva žen.

Rok 2015

Rok 2016

Skalickým holkám se zadařilo a na domácí soutěží obsadili 2.místo. Štěstí se doma usmálo i na naše kluky a ti obsadili také 2. místo.
Ženy v BL skončily cekově na 3.místě.

Rok 2017

Skalické ženy s lepším časem braly celkové 3.místo (s horším časem 9.místo). Družstvo žen skončilo v celkovém hodnocení BL na krásném 2.místě.

Rok 2018

Naším děvčatům se doma velice zadařilo a skončily na 1. a 2.místě. Ženskému družstvu se v BL dařilo. Vyhrály 1.kolo a posledních 5 kol ligy a tak ot nemohlo dopadnout jinak, než tak, že naše ženy skončily na 1.místě v celkovém pořadí ligy.

Rok 2019

Domácí týmy na Skalickém kopci obsadili 2. a 9.místo v ženské kategorii. Ženám se totiž podařilo obhájit loňské vítězství a i pro letošní rok braly celkové 1.místo.

Rok 2020

Na domácí soutěži Skalický kopec, který byl 13.ročníkem, ale za doprovodu všech opatření proti šíření nemoci COVID-19, jsme se museli obejít bez doprovodného programu. Ročník byl pouze o závodě a i diváků přišlo méně, než jsme byli zvykli. Ženám se podařilo navázat na minulý rok a opět domácí soutěž vyhrát.