Krajské kolo ZVP 11. 11. 2023

V sobotu se družstvo starších a družstvo dorostenek vydalo do Jánských Koupelí, kde se uskutečnilo krajské kolo branného závodu. Po náročném závodě si družstvo starších odvezlo 7. místo a družstvo dorostenek si vítězstvím vybojovalo právo reprezentovat náš kraj na Mistrovství republiky. Foto zde: Krajské kolo ZPV 11.11.2023 Jánské Koupele – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Kvalifikace CTIF 28.10.2023

V pátek jsme vyrazili  směr Hradec Králové, kde se v sobotu konala kvalifikace na olympiádu mladých hasičů v disciplínách CTIF. Naše družstvo děvčat s posilami z Rychaltic a Řepišť bojovalo co jim síly stačily. Bohužel soupeř byl lepší a tak jsme nakonec získaly 4. místo. Ale i tak to byly krásné závody a všichni jsme získali nové zkušenosti a užili jsme si to. Foto z tréniku zde: Tréninky kvalifikace CTIF 2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

Branný závod okresní kolo 14. 10. 2023

V sobotu se v Zelinkovicích Lysůvkách sešlo přes 30 družstev starších, mladších, spousta dorostenců a dorostenek, aby poměřili v rámci okresu své síly v branném závodě. Naši mladí hasiči ukázali co umí a tak si družstvo starších a družstvo dorostenek v těžké konkurenci vybojovalo 1. místo. Mladším se nazadařilo a skončili na 10. místě. Kolektiv starších a dorostu postupuje na krajské kolo, které se uskuteční dne 11. 11. 2023 v Janských koupelích. Foto zde: Branný závod 14. 10. 2023 Lysůvky – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)
 

Cvičný branný závod 7. 10. 2023

V sobotu se konalo ukončení sezóny dospělých a jako každý rok jsme si v tento den vyzkoušeli cvičný branný závod. Děti byly moc šikovné a na příští týden, kdy bude branný závod pořádaný okresním sdružením hasičů FM jsme se začali moc těšit. Foto zde: Cvičný ZPV 7. 10. 2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Stanování  + Vyšní Lhoty a Frýdlant n/O

V pátek 23.6. jsme se jako každý rok sešli u hasičárny, postavili stany a večer odjeli na noční závody do Vyšních Lhot. Zde se zadařilo družstvu starších, ktří ří si v ligové konkurenci odvezli 2. místo. Večer jsme přenocovali ve stanech a ráno vyrazili na závody do Frýdlantu nad Ostravicí. POčasí vůbec nepřílo, pršelo celou dobu, ale i přesto, že se opět jednalo o ligovou soutěž, jsme odjížděli s krásnými výsledky. Mladší 6. místo, starší 1. místo a dorost 4. místo. Foto zde:Stanování Vyšní Lhoty Frýdlant 23. - 24. 6. 2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Krajské kolo hry Plamen 

O víkend 10. - 11. 6. 2023 se sešli vítězové okresních kol na krajském kole hry Plamen v Krnově. V sobotu družstvo starších parádně zahájili zápolení, kdy po 4 disciplínách se dělili o první místo s loňským vítězem krajského kola, s družstvem Mniší. Poslední disciplínou byl požární útok s vodou, kdy nám chybělo pověstné štěstí, foukl nám proti vítr a bohužel se nám nepovedlo dostatečně rychle nastříkat vodu. I tak jsem si odvezli krásné 3. místo. V neděli šla na start Rozálka, která i přes svá zranění obsadila také 3. místo. Takže stejně jako loni to byl náš bronzový krajský víkend. Foto zde: Plamen krajské kolo 11.6.2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Rychaltice 3. 6. 2023 pohárová soutěž

V sobotu jsme jeli s družstvem mladších a starších na pohárovou soutěž do Rychaltic. Obě družstva potkaly malé chyby a tak mladší skončili na 8. místě a staraší na 10. místě. Nicméně vzhledem k tomu, že se jednalo o jedno z kol moravskoslezské ligy MH, tak i toto umístění bereme jako úspěch. Foto zde: Rychaltice 3.6.2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Dětský den + kácení máje

 V sobotu 27. 5. jsme u hasičárny uspořádali pro všechny spoluobčany obce dětský den. Děti přijel s pohádkou pobavit náš kamarád Dan Taraba, který své vystoupení ukončil nafukováním balonku pro děti. Toto mělo velký úspěch. Pro dospělé i děti jako hřeb odpoledne bylo kácení májky. Akce byla velmi povedená a všichni, ne jen hasiči, si ji velmi užili. Foto zde: Dětský den 27.5.2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Okresní kolo hry Plamen

O víkendu 20. - 21. 5. jsme na slezanském hřišti bojovali jak to jen šlo.V sobotu závodili mladí hasiči v 5 disciplínách a v těžké konkurenci družstev z celého okresu si mladší vybojovali 4. místo a starší 1. místo. V neděli se předvedlo naše mladé družstvo dorostenek, které obsadily 2. místo a dorostenka Rozálka, která zvítězila ve své kategorii. Vítězové získali právo reprezentovat náš okres na krajském kole hry Plamen, které se uskuteční 10. června v Krnově. Foto zde: Okresní kolo hry Plamen 20. - 21. 5. 2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Okrskové kolo okrsku č. 1

V sobotu 13. května jsme se sešli ve Skalici na hřišti TJ Sokol a uvítali soutěžní družstva mladých hasičů z okrsku č. 1. Naši mladší, starší i dorost na domácí půdě zvítězili a všichni jsme měli velkou radost. Odpoledne se u hasičárny smažila vaječina. I zde jsme si to parádně užili. Foto zde: Okrskové kolo 13.5.2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Soustředění Kunčice pod Ondřejníkem

Víkend 6. - 7. května jsme strávili na víkendovém soustředění v Kunčicích pod Ondřejníkem.Zde jsme trénovali na okresní kolo Plamenu, které nás čekalo za 14 dní. Foto zde: Kunčice pod Ondřejníkem 6. - 7 . 5. 2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Předávání ocenění Třinec  + Ostravská hala

V sobotu 11.3.2023 jsme vyrazili do Třince, kde si všechny družstva převzala medaile za branný zívod a hadicovou a uzlovou štafetu. Akci pořádalo OSHFM. Medailí jsme si opravdu odvezli spoustu. Potom se naše starší a dorotenky přemístily do Ostravské haly, kde probíhala soutěž v běhu na 100 m s překážkami. Nejlépe z našich se umístila Rozálka. Foto zde: Třinec 11. 3. 2023 vyhlášení vítězů ZPV a HUZ – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Hadicová a uzlová štafeta + výlet Lhotka

Poslední únorovou soutěží byla hadicová a uzlová štafeta, konaná v Raškovicích. Díky drobným zaváhaním na uzlové štafete jsme se celkově umístili mladší na 3. místě a starší na 2. místě. V jednotlivých disciplínách byli mladší 2. na hadicovce a 7. na uzlovce, starší 1. na hadicovce a 6. na uzlovce. Po závodech jsme jeli do Lhotky na bazén a bowling. Sobotní dopoledne a část odpoledne se všem moc líbila. Foto zde: Hadicová a uzlová štafeta + výlet Lhotka 4.3.2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz). Výsledky na www.oshfm.cz 

Havířovská hala 25.2.2023

V sobotu 25.2. jsme vyjeli na závody do Havířova. Konala se zde halová soutěž Havířovská hala, která je neoficiálním mistrovstvím ČR, SK a Polska. I přes měnší nezdary jsme si odvezli krásné umístění - mladší 11. místo a starší 17. místo. Konrurence byla opravdu obrovská a naši mladí hasiči jsou hodně šikovní. Foto zde: Havířovská hala 25.2.2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Raškovický rašák 11. 2. 2023

První závody letošního roku proběhly v Raškovicích. Jedná se o závody, které patří do tzv. Zimního halového kvarteta a účastní se jich týmy z celé ČR a SK. Naše děti obsadili ve starší kategorii 6. místo a dorostenky 4. místo. Foto zde: Raškovický Rašák 11.2.2023 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Rozsvícení stromečku 7.12.2022

Ve středu 7.12.2022 jsme se sešli u hasičárny a společně jsme nazdobili a rozsvítili vánoční stromeček. Dokonce nám zde Ježíšek nechal i malé dárečky. Foto zde:Rozsvícení stromečku 2022 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Trampolíny 23.11.2022

Místo středečního tréninku v tělocvičně jsme vyrazili do Frýdku na trampolíny. Akce byla velmi podařená a dětem se moc líbila. Foto zde: Trampolíny 23.11.2022 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

ZPV 15.10.2022 Zelinkovice Lysůvky

Letošní rok je zlomový a branný závod se nazapočítává do celoroční hry Plamen.I přesto jsme se s našimi dětmi zúčastnili a účast se vyplatila. V konkurenci okresní si mladší vybojovali 1. místo, starší 2. místo a dorostenky 1. místo. Myslím, že Branný závod Skalice stoprocentně ovládla. Foto zde: ZPV 15.10.2022 Zelinkovice - Lysůvky – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Cvičný branný závod 8.10.2022 + brigáda

V rámci ukončení sezony dospělých hasičů si děti každoročně vyzkouší branný závod nanečisto. Naši dospělí kamarádi nám dělají rozhodčí a pro děti je to příprava na opravdovou soutěž. Všechny děti byly moc šikovné a vedoucí mohly přemýšlet o sestavě na příští sobotu. Zároveň se uskutečnila brigáda, při které jsme uklidili spadané listí a okolí hasičárny. Foto zde: Cvičný ZPV 8.10.2022 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Soutěž O pohár starosty KSH ČMS 4.9.2022 Ostrava Hošťálkovice

V sobotu se družstvo mladších i starších popralo v požárním útoku s vodou a ve štafetš dvojic o co nejlepší umístění. Počasí nebylo na naší straně a ani výsledky neodpovífdaly úsilí. které do závodiu děti daly. Foto zde: O pohár starosty KSH 4.9.2022 Ova Hošťálkovice – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Ukončení sezony 2021 - 2022

Ve čtvrtek 30.6. se u hasičárny ve Sklaici uskutečnilo rozloučení se sezonou 2021-2022. Protože v této sezoně jsme si hodně pomáhali s Raškovicemi, přizvali jsme je. Děti se dobře bavily, usmažila se vaječina a rozešli jsme si užít prázdniny. Foto ze: Ukončení sezony MH 30.6.2022 Skalice+Raškovice – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)
 

Stanování u hasičárny 23.-24.6.2022

Tak jako každý rok i letos jsme po nočních závodech ve Vyšních Lhotách stanovali u hasičárny. V sobotu jsme jeli na závody do Dobré, kde se nám nezadařilo.

Krajské kolo hry Plamen 10.-12.6.2022

Tento víkend byl obzvlášť pro kolektiv starších velmi náročný. V pátek si zaběhli branný závod a v sobotu od rána soutěžili v silné konnkurenci kraje v pěti disciplínách, stejně jako na okresním kole. Ne vše se podařilo jak bychom si přáli, ale i tak družstvo především díky perfektnímu požárnímu útoku získalo nádherné 3. místo.V neděli i přes škaredé zranění kotníku získala Rozálka krásné 3. místo a pro Skalici to byl broznový krásný víkend. Foto zde: Krajské kolo Plamen 10.-11.6.2022 Frýdek – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Dětský den 28.5.2022

V rámci kácení májky pořádají hasiči ze Skalice zároveň pro širokou veřejnost i dětský den. Účast dětí byla velká a dokonce nás navštívil i kouzelník.

Okresní kolo hry Plamen 2021-2022 21.5.- 22.5.2022

V  sobotu a v neděli se v Místku uskutečnilo závěrečné kolo hry Plamen. V sobotu se porvali o dobré umístění mladší a starší v disciplínách štafeta požárních dvojic, štafeta 4x60 metrů, štafeta CTIF, požární útok CTIF a požární útok s vodou.Snaha a dřina na tréninku se vyplatila a v celkovém hodnocení celoroční hry Plamen se mladší umístili na 2. místě a starší na 1. místě, čímž si vybojovaly obě družstava postup na soutěž o pohár starosty Krajského sdružení. Starší si navíc vybojovali i postup do krajského kola. V neděli soutěžily dorosteneké týmy. Naše dorostenka Rozálka po usilovném boji obhájila vítězství z loňského roku a také postoupila do krajského kola. Foto zde: Okresní kolo Plamen 21. 22.5.2022 Frýdek – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Okrsková soutěž Místek Bahno 14.5.2022

V sobotu proběhlo okrskové kolo. Mladší i starší si odvezli domů vítězství. Foto zde: Místek Bahno 14.5.2022 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Pohárová soutěž Nošovice 7.5.2022

V sobotu jsme se vydali na závody do Nošovic, kde se soutěžilo v požárním útoku s vodou a ve štafetě dvojic. Ikdyž nám počasí moc nepřálo, přesto jsme si domu odvezli vítězství. Foto zde: Nošovice 7.5.2022 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Víkendové soustředění Kunčice pod Ondřejníkem 30.4 - 1.5.2022

I v letošním roce jsme s dětmi zavítali do penzionu Krkoška v Kunčicích pod Ondřejníkem. Děti zde pilně trénovyly na blížící se okresní kolo hry Plamen.Akce se velmi podařila, opekli jsme i párky a užili si spoustu srandy. Foto zde: Soustředění Kunčice pod Ondřejníkem 30.4. - 1.5.2022 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Plnění odznaku odbornosti 1.4.2022

V pátek 1. dubna se do hasičárny ve Skalici sjeli mladí hasiči z našeho okrsku, aby si zde splnili odznaky obdornosti preventista junior, strojník junior, preventista, strojník, kronikář, cvičitel a velitel.. Celkem Skalice uvítala kolem 50 dětí, a ty všechny zvládly zkoušky odbornosti na výbornou. Závěrem děti obržely certifikát o vykonané zkoušce a rozjely se domů. Foto zde: .sdh-skalice.rajce.idnes.cz/Odborky_1.4.2022_Skalice/

Hadicová a uzlová štafeta + bazén a bowling Lhotka 5.3.2022

Další kolo celoroční hry Plamen, hadicová a uzlová štafeta proběhla 5.3.2022 v Raškovicích v jejich úžasné sportovní hale. Hodně jsem na tyto závody trénovali, protože po krásném výkonu na branném závodě bychom se rádi v květnu umístili co nejlépe. Trénink se nám opravdu vyplatil, po tomto kole jsou mladší i starší na průběžném prvním místě v okrese, což je velký úspěch. Po tak krásných závodech jsme se zajeli okoupat k Fandovi do Lhotky a pak jsme si zahráli bowling a posilnili jsme se pizzou. Byl to moc krásný den :-).

Havířovská hala 26.2.2022

V sobotu 26.2.2022 se družstvo mladších i družstvo starších účastnili neoficiálního halového mistrovství ČR v Havířově. Soutěžilo se ve štafetě dvodic, stafetě 4x40 m a uzlové štafetě. Družsvat po těžkém boji získala 22. a 23. místě. Byla to pro nás velká zkušenost před hadicovou a uzlovou štafetou, která se koná příští sobotu.
 

Raškovický rašák 12.2.2022

Poprvé v historii sboru se mladí hasiči ze Skalice zúčastnili soutěže Raškovický rašák. Soutěž je jedním ze čtyř kol zimního kvarteta štafetových závodů, kterých se účastní družstva z celé ČR. Naše družstvo starších obsadilo krásné 14. místo.


Český pohár Ostrava 20.11.2021

V sobtu 20.11.2021 se šest starších žákyň s trenérem Marcelem zúčasnilo posledního kola Pražského poháru. Děvčata tyto závody absolvovala poprvé, jely sbírat zkušenosti. Naše zkušená závodnoce Rozálka Bojková, která se zúčastnila všech kol  obsadila krásné 5. místo. Gratulujeme

\foto zde: Český pohár Ostrava 20.11.2021 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

Kvalilfikace dívčí družstvo CTIF 28. 10. 2021 Hradec Králové

Od poloviny srpna se začalo dívčí družstvo CTIF aktivně připravovat na kvalifikaci, která se uskutečnila 28.10.2021 v Hradci Králové.Děvčata opravdu celou dobu tvrdě trénovala a úsilí se vyplatilo. Na olympiádu ve slovinském Celje se sice neprobojovaly, nicméně ze 17. převážně chlapeckých družstve obsadily nádherné 3. místo. Opravdu udělaly kus práce a celá Skalice i okres na ně může být hrdá. 

Na olympiádu postoupily dva chlapecké týmy. Výsledky zde: Kvalifikace družstev mladých hasičů v disciplínách CTIF na XXIII. mezinárodní soutěž mladých hasičů v disciplínách CTIF (dh.cz)

foto příprava:Příprava na kvalifikaci CTIF – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

foto kvalifikace:Kvalifikace CTIF 28.10.2021 Hradec Králové – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

 

Závod požárnické všestranosti  16.10.2021 Zelinkovice Lysůvky

Ještě před tímto závodem, který je první soutěží v řadě disciplín celoroční hry Plamen, jsme si 9.10. vyzkloušeli cvičný branný závod u nás ve Sklalic. Za pomoci našich starších bratů a sester hasičů jme si proběhli náročnou trať.
A pak nastal den D. Skalice postavla jedno družstvo mladších a tři družstva starších. Domů jsme odjížděii s úžasným výsledkem: mladší 2. místo , starší 1. místo. Výsledky: Okresní sdružení hasičů - Frýdek-Místek (oshfm.cz)

Víkendový pobyt mladých hasičů Komorní Lhotka 1. - 2. 10. 2021

Tento víkend jsme věnovali důkladné příravě na závod požárnické všestranosti, který máme před sebou. Odjeli jsme do penzionu Zátiší v Komorní Lhotce. Moc jsme se tady naučili, prošli se krásnou přírodou a zahráli si kuželky. Byl to bezva víkend. Fotky zde: MH Komorní Lhotka 1. - 2. 10. 2021 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Stanování a výlet do Lhoty na bazén a bowling

V pátek 10.19.2021 jsme s dětma postavili stany a přespali u hasičárny. V sobotu jsme jeli k Fandovi do Lhotky, kde jsme dováděli v bazénu a hráli bowling. Akce se velmi vydařila a moc jsme si to užili. fotky zde: MH stanování + Lhotka 10. - 11. 9. 2021 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Tréninky

Od 1. 9. 2021 jsou tréninky mladých hasičů ve Skalici u hasičárny od 16,00-17,00 hodin.

 

Víkendový pobyt družstva CTIF 5. - 6. 12. 2020

První víkend v prosinci jsme za podpory Nadace ČEZ vyrazili s dívčím družtvem CTIF do krásné přírody v Kunčicích pod Ondřejníkem. Děvčata se měla v roce 2020 zúčastnit kvalifikace na Mezinárodní hasičskou olympiádu, která měla proběhnout v roce 2021 ve Slovinsku. Díky coronavirovým opatření byla zrušena kvalifikace a také olympiáda. I přesto věříme, že někdy bude zase doba normální a kvaalifikace i olympiáda se uskuteční a proto jsme víkend věnovalii zdokonalování disciplín CTIF, a to útoku CTIF a štafetě CTIF. Velký důraz byl také kladen na techniku běhu a fyzickou průpravu děvčat. I přesto, že disciplíny CTIF jsou především technické i zde vítězí jen ti nejrychlejší. Všichni jsme si to moc a moc užili. Foto zde: MH Kunčice pod Ondřejníkem 5. - 6 . 12. 2020 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)
 

Víkendový pobyt mladých hasičů v Nové Vsi 9. - 11. 10. 2020

Druhý říjnový víkend jsme za podpory MŠMT s dětma vyrazili do Nové Vsi na víkendový pobyt. Děti si ho moc užili vzhledem k opatřením poslední doby. Byli jsme v krásné přírodě a za dodržení všech hygienických opatření nám jsme se částečně věnovali na branný závod a častěčně jsme se věnovali míčovým a jiným hrám. Foto zde: MH Nová Ves 9. - 11. 10 . 2020 – sdh-skalice – album na Rajčeti (idnes.cz)

Branný závod 19.10.2019 Staré Město

Za tým Skalice běželi v kategori dorostu Víťa (2.), Nikolas (7.), Míša (5.), Aneta (16.), Rozálka(1.) a Majka (12). Tým mladších obsadil 8. místo a tým starších 9. místo. Foto zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/

 

Ukončení sezony a cvičný branný závod + projížďka v PLDVK

Dne 28.9.2019 se u hasičárny uskutečnil cvičný branný závod a potom jsme se jeli projet v obrněném transportéru. Foto zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/

 

Soutěž o pohár starosty krajského sdružení

V sobotu 31.8.2019 jsme se vydali jao jední ze tří reprezentantů našeho okresu mladších hasičů bojovat o pohár starostsy krajského sdružení hasičů. Děti si tuto možnost vybojovali v květnu tím, že zvítězily v okresním kole celorořní hry Plamen. Jeli jsme ve složení Verča, Barča, Hanka, Nela, Honza, Hugo, Kajka, Eliška a Tobiáš, za vedoucí Mirka, Jana, Lucka a Eva, jako řidič a strojník Marcel + fandící klan rodiny Bojků (Alenka, Natálka a Rozálka). Pro většinu z tohoto týmu to byla poslední možnost si zazávodit v kategorii mladších. Útok se rozběhl velmi slibně, ale bohužel přišlo malé zaváhání na rozdělovači, což nás stálo hezké umístění a skončili jsme 15.. Ve štafetách 4x60 m proběhlo všechno bez chyby, ale bohužel soupeři byli rychlejší, tak jsme se umístili na 10. místě. V celkovém součtu nám to přineslo 13.místo v kraji, což je i tak úspěch. Myslím, že jsme si to všichni užili a těšíme se na začínající novou sezonu. Foto zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/

 

Skalický kopec 10.8.2019

V sobotu předvedli mladí hasiči ze Skalice ukázku požárního útoku s vodou před návštěvníky soutěžě Skalický kopec. Děti byly skvělé, stejně jako přítomní diváci. Děkujeme, že jste naše děti tak nádherně podpořili. Foto zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/

 

Víkend 21. - 22. 6. 2019

Všechno začalo v pátek 21.6. kolem 16,00 hodin stavěním stanů u hasičárny. Následoval odjezd na závody ve Vyššních Lhotách, kde se nám nikdy moc nedařilo. Letos se ale karta obrátila a mladší s časy 16,72 a 15,99 si odvezli do stanů 1. místo a krásný putovní pohár.Starší s časy 19,32 a 19,07 skončili devátí. Po návratu jsme rychle ulehli do spacáků a ráno, po vydatné snidani, kterou nám připravili šikovní rodiče jsme vyrazili do dalších bojů. Nejdříve jsme jeli do Janovic, kde se starším moc nedařilo, mladší skončili první a starší pátí . Po vyhlášení jsme se rychle přesunuli do Řepišť, kde už od rána probíhala ligová soutěž MH. Děti byly spokojené a možná i proto si zde mladší žáci vybojovali v silné konkurenci nádherné 2. místo. Děkujeme rodičům a fanouškům za úžasnou podporu v průběhu celého roku. Foto zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/

Krajské kolo dorost Ostrava 9.6.2019

V neděli 9.6.2019 bojovala naše dorostenka Natka Bojková na krajském kole dorostu v Ostravě. Po velkém boji, kde rozhodovaly sekundy, obsadila krásné 3. místo. Děkujeme za úžasnou reprezentaci Skalice. Foto zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/Dorost_Krajske_kolo_Ostrava_2019/

                           

8.6.2019 Dobrá

Družstva mladších a starších se v  sobotu zúčastnila soutěže o pohár starosty SDH Dobrá. Mladší si odvezli domů 1. místo s nádherným časem 16,01s a starší skončili na 7. místě. Více v sekci Mladí hasiči. Foto zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/rMH_8._6._2019_Dobra

Okresní kolo hry Plamen - dorost

V sobotu 18. 5. 2019 se na hřišti TJ Slezan v Místku uskutečnilo závěrečné kolo hry v kategori dorostu. Měli jsme zde dvě želízka v ohni a to Vitka Oháňku, který byl průběžně na 1. místě a Natálku Bojkovou, která byla průběžně na 3. místě.Oba dva soutěžii v disciplínách: běh na 100 m s překážkama, dvojboj a psali znalostní test. Po velké snaze se Vítek i přes zranění umístil na krásném 4. místě. Byl to jeho první závod v dorostenecké kategorii a proto je 4. místo úspěchem. Natálka předčila všechny své soupeřky a stejně jako loni zvítězila a postoupila na krajské kolo do Ostravy. Budeme ji držet palečky, aby se jí povedlo stejně jak loni úspěšně reprezentovat Skalici a zvítězit. Výsledky zde:  https://www.oshfm.cz/

Foto  zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/

Okresní kolo hry Plamen - mladí hasiči

V sobotu 18. 5. 2019 se na hřišti TJ Slezan v Místku uskutečnilo závěrečné kolo hry Plamen. Do bojů jsme šli s průběžným 9. místem  starších a 1. místem mladších. Děti soutěžili v pěti disciplínách: štafeta CTIF, štafeta 4x60m, štafeta dvojic, požární útok CTIF a požární útok s vodou.Byl to náročný den jak pro děti, tak pro vedoucí a fanoušky. Nakonec se ale snaha vyplatila a mladší zvítězili. Starší se umístili na krásném 8 místě. Výsledky průběřných discipín zde: https://www.oshfm.cz/

Foto zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/

 

Okrskové kolo

Dne 11. 5. 2019 se v Místku Bahně uskutečilo okrskové kolo. Děti soutěžily v požárním útoku s vodou a obě naše družstva - mladší i starší- zvítězila. Foto zde:

Víkendové soustředění MH 4. - 5. 5. 2019 Kunčice pod Ondřejníkem

Ve dnech 4. - 5. 5. 2019 se uskutečnilo v Kunčicích pod Ondřejníkem víkendové soustředění mladých hasičů ze Skalice. Děti byly moc šikovné, moc jsme trénovali, ale užii jsme si i hodně legrace. Foto zde

 

HUZ a výlet do Lhotky

V sobotu 2.3.2019 jsme se zúčastnili závodu v hadicové a uzlové štafetě, které jsou druhými závody v celoroční hře PLAMEN. Mladší žáci získali v hadicové štafetě 3. místo, v uzlové štafetě 1. místo a celkově jsou průběžně na 1. místě v okrese. Starší obsadili v hadicové štafetě 23. a uzlovce 2. Celkově jsou na 9. průběžném místě. Výsledky zde: https://www.oshfm.cz/

Po závodech jsme jeli na zasloužený výlet k Fandovi do Lhotky, kde jsme si zahráli bowling a zaplavali si v bazénu. foto: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/¨

 

ZPV Staré Město 2018

Dne 13. 10. 2018 se ve Starém Městě uskutečnilo 1. kolo celoroční hry Plamen. Náš sbor zde měl silné zastoupení v podobě tří družstev mladších, dvou društvech starších, dvou jednotlivkyň dorostenek a dvou jednotlivců dorostenců. Ve své kategorii zvítězil Vít Oháňka, který by svým výkonem vyhrál i starší kategorii dorostu. Velká gratulace:-). Druhý dorostenec Nikolas Prokop obsadil ve své kategorii 7. místo. Dorostenka Natálka Bojková obsadila 3. místo, a naše nová posila v kategorii dorostu Marie Ambrožová obsadila 7. místo. Družstvo starších skončilo na 6. místě, což bylo velké překvapení a družstvo mladších obsadilo 2. místo. Konkurence v našem okrese je veliká a všechna umístění jsou chloubou našeho sboru. Naše mládež je moc šikovná a všem jim moc gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci Skalice. Výsledky na  https://www.oshfm.cz/ 

foto: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz

Ukončení sezony a cvičný branný závod

Dne 6. 10. 2018 se u hasičárny konalo ukončení sezony a jako každoročně si děti zaběhly cvičný branná závod.Foto: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz

O pohár starosty krajského sdružení

1. 9. 2018 se mladší žáci zúčastnili v Holčovicích soutěže O pohár starosty krajského sružení. V požárním útoku skončili na 11. místě, ve štafetě dvojic na 3. místě, což jim celkově přineslo 6. místo v kraji. Krásný úspěch:-).

Skalický kopec

Dne 11. 8. 2018 se ve Skalici uskutečnil závod dospělých Skalický kopec. Naši mladí hasiši zde předvedli požární útok s vodou a naše hasičská děvčata zpříjemnila divákům čas také tanečním vystoupením.

Mistrovství republiky Plzeň 2018

Ve dnech 1. - 5. 7. 2018 se v Plzni uskutečnilo MČR ve hře Plamen. Natálka Bojková zde obsadila cekové 9. místo, kdy 100 m s překážkama zaběhla za 19,79 s a dvojboj zvládla v čase 18,55 s. Velká gratulace Naty:-).

Krajské kolo dorostu

V neděli 10. 6. 2018 se v Českém Těšíně uskutečnilo krajskékolo dorostu. Naše zástupkyně, Natálka Bojková zde po velikém úsilí zvítězila a postoupila na Mistrovství České republiky.

Závody ve Vyšních Lhotách

Dne 8. 6. 2018 se mladí hasiči zúčastnili nočních závodů ve Vyšních Lhotách. Mladší zde obsadili 11. místo s časem 23,011 s. 

Závěrečné kolo hry Plamen

V sobotu 19.5.2018 se uskutečnilo závěrečné kolo hry Plamen. Mladší skončii na 2. místě a starší na 13. místě. Mladší si uméstěním zajistili postup na soutěž O pohár starosty krajského sdružení. V dorostenecké kategorii,která se běžela 20. 5. vyhrála ve vé kategorii Natálka Bijková, čímž si zajistila postup na krajské kolo. V kategorii dorostu náš sbor reprezentovali také Nikolas Prokop celkově 5.místo, Vít Oháňka, celkově 8. místo a Jiří Míček, celkově 9. místo. Výsledky za jednotlivé disciplíny naleznete na https://www.oshfm.cz/, foto https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz

HUZ a výlet do Lhotky

V sobotu 3.3.2018 jsme se zúčastnili zívodu v hadicové a uzlové štafetě, které jsou druhými závody v celoroční hře PLAMEN. Mladší žáci získali v hadicové štafetě 2. místo, v uzlové štafetě 1. místo a celkově jsou průběžně na 1. místě v okrese. Starší obsadili v hadicové štafetě 10. a uzlovce 12. Celkově jsou na 13. průběžném místě. Výsledky zde: https://www.oshfm.cz/,  foto: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz

Po závodech jsme jeli na zasloužený výlet k Fandovi do Lhotky, kde jsme si zahráli bowling a zaplavali si v bazénu. foto: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/

 

 

Branný závod v Metylovicích

Dne 21.10.2017 jsme se zúčastnili branného závodu v Metylovicích. Mladší obsadili 4. místo, starší 17. místo, dorostenka Natálie 1. místo a dorostenci Nikolas 9. místo Vítek, 7. místo a Jirka 8. místo.

Závěrečné kolo hry Plamen 13.5.2017

V sobotu 13. 5. 207 se uskutečnilo závěrečné kolo hry Plamen. Naši mladší hasiči ve složení Míša Šebestová, Kajka Pardubická, Eliška Krejčí, Verča Golková, Markétka a Barča Ručkové, Rozálka Bojková, Ondra Hrtoň, Radek Hudec a Dominik Vyvial vybojovali krásné 2. místo. V jednotlivých disciplínách moc bojovali a to jim vyneslo ve štafetě CTIF na  2.místě ,v útoku CTIF na 2. místě, ve štafetě dvojic na 3. místě, ve štafetě 4x 60 m na 3. místě a v požárním útoku s vodou na 8. místě  . Družstvo starších ve složení Aneta Staňková, Nikolas Prokop, Terka Siváková, Víťa Oháňka a Jirka Míček, doplněni mladšími Eliškou Hrtoňovou a Hozou Drozdem, které zažilo svou premiéru skončilo celkově na 18. místě a v jednotlivých disciplínách získalo 16. místo ve štafetě dvojic, 17. místo ve štafetě 4x60 m a v požárním útoku 13. místo. Disciplíny CTIF starší neplnily, protože zde je potřeba 9 dětí a my jich máme pouze 5. Družstvo bylo doplněno dvěma mladšími , aby si mohli zaběhnout útok s vodou. Byl to moc krásný závod, děti se moc snažili a to se jim opravdu vyplatilo. No mít přece druhé nejlepší děti v okrese, to už něco znamená:-) .

V neděli měla premiéru i skalická dorostenka Natálka Bojková, která bojovala v rámci hry Plamen v diciplínách požární dvojboj a běh na 100 metrů s překážkama. Nä stovce byla Natálka na 5. místě ve své kategorii a na dvojboji na 4. místě. Celkově vybojovala hezké 5. místo.

Děkuji rodičům za jejich podporu na hřišti a doufám, že ze závodu mají stejně krásný zážitek jako děti.

Podrobné výsledky zde: https://www.oshfm.cz/

 

Odborky 2017

Dne 31.3.2017 plnili MH odznaky odbornosti. Gratulujeme Markétě Ručkové, Barči Ručkové a Honzovi Drozdovi k získání odbornosti "strojník", Kajce Pardubické a Rozálce Bojkové k získání odbornosti "kronikář", Míši Šebestové k získání odbornosti "preventista a Nelce Drozdové a Kačce Šebestové k získání odbornosti "preventista junior". Děti byly moc šikovné, musely se toho hodně naučit a zkoušky zvládly na jedničku.

Výlet MH do Lhotky

Dne 25.3.2017 se 20 mladých hasičů se svými vedoucími sešli a vyjeli si na výlet do Lhotky. Děti se okoupaly a zahráli si bowling. Všem se moc líbilo a těší se na další výlet. Foto zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/Vylet_MH_do_Lhotky_-_25.3._2017/

 


Výlet MH do Lhotky

Dne 25.3.2017 se koná výlet MH na bazén a bowling do Lhotky.

Sraz: 25. 3. 2017 v 11,00 hod. u hasičské zbrojnice ve Skalici

S sebou: plavky, neplavci rukávky (kruh), ručník, vhodnou obuv na bowling (tenisky), pití, svačinu.

Akce se mohou zúčastnit i rodiče (vlastní dopravou) po dohodě se mnou. Bazén máme objednaný od 12,00 celý jen pro nás, od 13,00hod. máme objednány 2 dráhy bowlingu na 1 hodinu. Návrat kolem 14,30 - 15,00 hodin, bude upřesněno sms. Cena se bude odvíjet podle počtu zúčastněných, max. 80,- Kč.

Návratku (dostanou děti dnes na tréninku) a zálohu 50,- Kč odevzdají děti na tréninku nejpozději 8. 3. 2017. 

 

 

Hadicová a uzlová štafeta 2017

Dne 4. 3. 2017 se v prostorách HZS v Místku uskuteční závod v hadicové a uzlové štafetě. V rámci soutěže proběhne prohlídka HZS a vyzkoušení tréninkové dráhyhasičů, tzv.polygonu. Sraz dětí je 7,15 hod. u hasičské zbrojniceve Skalici. S sebou: čistou sportovní obuv do tělocvičny, rukavice (ochrana na polygon), svačinu, pití. Děti budou závodit mezi 8,00 - 9,00 hodinou, pravděpodobně hned po osmé.Návrat kolem 11,00 - 11,30 hod., bude upřesněn sms.

Prosím o sdělení informace, kdyby se Vaše dítě nemohlo zúčastnit.

Výsledky: https://www.oshfm.cz/4593/hadicova-a-uzlova-stafeta-2017-vysledky/

foky z polygonu: https://www.rajce.idnes.cz/upload/photo

 

 

Informace k MH 2017

Vážení rodiče,

členský příspěvek na činnost mladých hasičů pro rok 2017 činí 300,- Kč za jedno dítě, v případě sourozenců 500,- Kč za dvě děti. Tuto částku je nutno zaplatit do 1. 2. 2017. Po zaplacení Vám bude vystaven doklad o úhradě členského příspěvku.

Ve středu 8. 2. 2017 se schůzka mladých hasičů konat nebude (jarní prázdniny).

Předběžné termíny závodů a akcí na jaro 2017:

4. 3. 2017 uzlová a hadicová štafeta

duben 2017 – plnění odborek, výlet do Lhotky – termíny budou upřesněny

13. 5. 2017 – závěrečné kolo hry Plamen

S pozdravem  Miroslava Mamulová, tel: 777136261 (725658776)

 

Výsledky branného závodu

Výsledky branného závodu si můžete prohlédnout na www.oshfm.cz/.

Branný závod

V sobotu 15.10.2016 v dopoledních hodinách se koná na Pražmě závod požárnické všestranosti mladých hasičů. Podrobnější info bude dodatečně sděleno.

 

Cvičný branný závod

V sobotu 1.10.2016 od 13.45 hod. si mladí hasiči v okolí hasičárny ve Sklaici zaběhnou cvičný branný závod.

 

Paskov pohárová soutěž

Dne 5. 6. 2016 jsme se zúčastnili se dvěmi družstvy pohárové soutěže MH v Paskově. Počasí se opět vydařilo, ale nám se opět napovedlo rychle sestřiknout terče a umístění nebylo dle očekávání.  Nicméně nás čekají ještě dvoje závody, tak nepřestáváme věřit, že to jednou klapne. Fotky naleznete zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/Poharova_soutez_MH_v_Paskove_5._6._2016/

 

Dětský den

Dne 28. 5. 2016 se konaly u hasičské zbrojnice ve Skalici oslavy dne dětí spojené s kácením májky. Pro děti byly připraveny různé soutěže, pro dospělé občerstvení a pro všechny hudba. Počasí nám sice chvilku nepřálo, ale ti, kteří se nenechali odradit pár kapkami, zažili zcela jistě příjemné odpoledne ve společnosti hasičů. Foto z akce zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH_detsky_den_a_kaceni_maje_2016/

 

Plamen útoky

V sobotu 28. 5. 2016 se v Rychalticích konalo závěrečné kolo hry Plamen a tov plnění disciplín útok CTIF a požární útok s vodou. Útok CTIF(169,67s), u něhož se nesmí mluvit, zvládly děti dobře, menší problém se vyskytl u džberové stříkačky a nakonec z toho bylo 9. místo. Na závěr jsme soutěžili v královské disciplíně hasičů, a to v požárním útoku s vodou. Útok se nám moc nepovedl, došlo k menšímu zaváhání při spojovíní beček a s časem 39,98 s jsme získali 10. místo. V celkovém hodnocení celoroční hry Plamen jsme se umístili na 6. místě, což je krásnývýsledek. Fotky naleznete zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH_28.5.2016_Plamen_utoky/

 

Krmelín pohárová soutěž

Dne 21. 5.2016 jsme se zúčastnili pohárové soutěže MH v Krmelíně. Počasí se opět vydařilo, ale nám se nepovedlo sestřiknout rychle levý terč a umístění tedy nebylo slavné. To ale nikomu nezabrání v tom, abychom ve svém úsilí pokračovali. Fotky naleznete zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH_21.5.2016_Krmelin/

 

Plamen štafety 2016

Dne 14. 5. 2016 se ve Frýdku na hřišti TJ Slezan uskutečnilo 3. kolo celoroční hry Plamen. Děti soutěžily v plnění tří štafetových běhů.  Ve štafetě požárních dvojic nás nejvíce zdrželo motání hadice, ale 10. místo (čas 92,28 s) nás neodradilo.Štafeta 4 x 60 m (čas 62,021s) vypadala nádherně s umítěním na 5 místě.o. Poslední štafetou bylaštafeta CTIF, kde po krásném výkonu jsme obsadili 4. místo (čas 106,853).  Po tomto kole jsme průběžně na 5. místě z 23 družstev kategorie mladších a víme, kde máme své slabé místo.

Za SDH Skalici zde závodila také naše dorostenka Lucka Onerková., která obsadila 3. místo.

 Fotky ze závodů štafet naleznete zde:http: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH14.5.2016_Plamen_stafety_dorost_Plamen/

 

Okrsové kolo Místek Bahno 7.5.2016

 Dne 7. 5. 2016 se konala v Místku Bahně okrsková soutěž. Soutěže se zúčastnila 2 družstva mladších žáku. Po výstřelu došlo k malému zaváhání, ale i přesto jme si odvezli 1. a 3. místo.  Fotky naleznete zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/krskove_kolo_Mistek_Bahno_7.5.2016_1._a_3._misto/

 

Hadicová a uzlová štafeta 5.3.2016

Dnes jsme se zúčastnili závodu v hadicové a uzlové štafetě. Za SDH Skalici závodily 2 družstva mladších žáků. Do celoroční hry se započítávají pouze lepší výsledky a tak naše umístění v hadicové štafetě s časem 45,44 - 10. místo a na uzlové štafetě s časem 41,25 - 4. místo. V celkovém bodování jsme na 6. místě, ale 5 týmu je v rozmezí 2 bodů, takže nic není ztraceno a budeme bojovat dále.

Fotky z dnešní akce: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/Hadicova_a_uzlova_stafeta_5._3._2016/

 

 

Výlet na bazén

Dne 19. 3. 2016 se koná výlet Mladých hasičů na bazén a bowling do Lhotky. Děti budou hodinu skotačit v bazénu a hodinu hrát bowling. Pojedeme hasičským autem. V případě zájmu se akce mohou zúčastnit i rodiče i členové SDH s vlastní dopravou.

Sraz: dne 19. 3. 2016 ve 14,00 hodin u hasičské zbrojnice ve Skalici.

S sebou: plavky, neplavci rukávky (případně kruh), ručník, vhodnou obuv na bowling (tenisky), pití a svačinu.

Bowling má vysunovací krajní mantinely, tzn. dětem nebudou padat koule do žlabu a vždy něco shodí.

Bazén máme objednaný celý. Akce se mohou zúčastnit i rodiče po domluvě se mnou a vlastní dopravou. Návrat kolem 15,30 – 16,00 hodin. Bude upřesněno smskou.Cena se bude odvíjet od počtu zúčastněných, max. 80,- Kč na dítě.

Dne 9. 3. 2016 trénink není.

Návratku a zálohu 50,- Kč odevzdají děti na tréninku nejpozději 16. 3. 2016.

Závody v hadicové a uzlové štafetě

V sobotu 5. 3. 2016 se od 8,00 hod.uskuteční v Místku na HZS závody v hadicové a uzlové štafetě. Sraz dětí je v 7,15 hod. u hasičké zbrojnice ve Skalici.

V rámci soutěže proběhne prohlídka HZS a vyzkoušení tréninkové dráhy hasičů, tzv. polygonu.  

S sebou: čistou sportovní obuv do tělocvičny, rukavice (ochrana do polygonu), svačinu, pití. Děti budou závodit mezi 8,00 – 9,00 hodinou, pravděpodobně hned po osmé hodině. Návrat kolem 11,00 – 11,30 hodin, bude upřesněn smskou.                   

Zrušení tréninku

Ve středu 9. 3. 2016 se trénink mladých hasičů nekoná.

Termíny závodů celoroční hry Plamen - jarní část

sobota 5. 3. 2016 - Místek HZS - hadicová a uzlová štafeta, prohlídka HZS, polygon

sobota 14. 5. 2016 - hřiště TJ Slezan Frýdek - stafeta dvojic, stafeta 4 x 60m, štafeta CTIF

sobota 28. 5. 2016 - bude upřesněno - útok CTIF, požární útok

 

Akce do konce roku 2015

Tréninky mladých hasičů SDH Skalice se konají každou středu od 16,00 – 17,45 hodin u hasičské zbrojnice ve Skalici. Níže je předběžný seznam akcí mladých hasičů do konce roku 2015; časy a podrobnosti budou sděleny před konáním akce:

3. 10. – odpoledne – MH si zaběhnou cvičně branný závod u hasičské zbrojnice ve Skalici

17. 10. – dopoledne – I. kolo okresní soutěže Plamen – branný závod

24. 10. – v průběhu dne – výlet MH s projížďkou v obrněném vozidle

28. 10. – trénink se nekoná

Od 4. 11. 2015 se konají tréninky v tělocvičně - kulturní dům ve Skalici.

Poslední trénink letošního roku bude 16. 12. 2015 a první roku příštího 6. 1. 2016.

V případě dotazů tel. 777136261 (Mamulová)

 

Morávka pohárová soutěž

Dne 27. 6.
2015
jsme se zúčastnili pohárové soutěže MH na Morávce. Počasí se opět vydařilo, ale nám se nepovedlo útok
dokončit., takže jsme skončili s neplatným pokusem na posledním místě. To
ale nikomu nezabrání v tom, abychom ve svém úsilí pokračovali, a už se
všichni těšíme na další sezónu.

Foto: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH_27.6.2015_Moravka/

 

Janovice pohárová soutěž

V sobotu
20. 6. 2015
jsme se zúčastnili pohárové soutěže v Janovicích, kde bylo opět krásné počasí, příroda a i naše
nálada byla fajn. Časem 28,866 s jsme v kategorii mladších obsadili
5. místo ze 14 družstev. Cestou domů jsme se jako vždy stavili na nanuk.

Foto: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH_20.6.2015_Janovice/

 

Staré Město pohárová soutěž

Dne 13. 6.
2015
jsme se zúčastnili pohárové soutěže MH ve Starém městě. Účast závodníku nebyla nijak velká, nicméně počasí
bylo nádherné a obzvlášť po získání prvního místa, poháru a diplomu jsme si to
všichni pořádně užili. Foto naleznete zde:

https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH_13.6.2015_Stare_Mesto/

Dětský den

Dne 30. 5. 2015 se
konaly u hasičské zbrojnice ve Skalici oslavy dne dětí spojené s kácením
májky. Pro děti byly připraveny různé soutěže, pro dospělé občerstvení a pro
všechny hudba. Počasí nám sice chvilku nepřálo, ale ti, kteří se nenechali
odradit pár kapkami, zažili zcela jistě příjemné odpoledne ve společnosti
hasičů. Foto z akce zde

https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH_30.5.2015_Detsky_den/

Vyšní Lhoty noční soutěž

Dne 29. 5. 2015 jsme
se zúčastnili noční pohárové soutěže o "Pohár FIRE TV a Pohár hory Prašivá" ve Vyšních Lhotách. Soutěž probíhala
v noci, ne jednomu družstvu vystříkla voda mimo proudnice, takže jsme se i
nasmáli a celkové jsme skončili na 8 místě s časem 24,04s. Oproti loňskému
času 47,32 s jsme se opravdu o hodně zlepšili. A to i díky našim početným fanouškům

Foto: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH_29.5.2015_Vysni_Lhoty/

 

Plamen útoky

Následující den povítězství v Bahně, tj. 17. 5. 2015se v Horních Tošanovicích konalo závěrečné kolo hry Plamen a tov plnění disciplín útok CTIF a požární útok s vodou. Útok CTIF(239,50s), u něhož se nesmí mluvit, zvládly děti dobře, menší problém sevyskytl u džberové stříkačky a nakonec z toho bylo 9. místo. Na závěr jsmesoutěžili v královské disciplíně hasičů, a to v požárním útokus vodou. Útok se nám moc povedl a s časem 20,962s jsme získali 5. místo. V celkovémhodnocení celoroční hr Plamen jsme se umístili na 7. místě, což je krásnývýsledek. Fotky naleznete zde:

https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH_17.5.2015_Plamen_utoky

 

Okrskové kolo Místek Bahno

Dne 16. 5.
2015
se konala v Místku
Bahně okrsková soutěž
. Po výstřelu nedošlo ani k jednomu zaváhání a
naši mladí hasiči získali zaslouženě první místo a svůj první pohár za
prvenství.  Fotky naleznete zde:

https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/okrskove_kolo_Mistek_Bahno_16.5.2015_1.misto/

 

Plamen štafety 2015

Dne 9. 5. 2015 se ve Frýdku na hřišti TJ Slezan uskutečnilo
3. kolo celoroční hry Plamen. Děti soutěžily v plnění tří štafetových
běhů.  Ve štafetě požárních dvojic nás
nejvíce zdrželo motání hadice, ale 11. místo (čas 114,59s) nás neodradilo.
Štafeta 4 x 60 m (čas 82,029s) vypadala z počátku nádherně, ale problém na
úseku s hadicemi nás odsunul opět na 11. místo. Poslední štafetou byla
štafeta CTIF, kde po krásném výkonu opět s malým zaváháním na hadicích
jsme obsadili 7. místo (čas 128,68s).  Po
tomto kole jsme průběžně na 8. místě z 23 družstev kategorie mladších a
víme, kde máme své slabé místo.

Za SDH Skalici zde závodila také naše dorostenka Lucka Onerková., která obsadila 4. místo.

 Fotky ze závodů štafet naleznete zde:

https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/MH_9.5.2015_Plamen_stafety_dorost_Plamen

Výlet Lhotka 2015

 

Dne 28. 3. 2015 odpoledne se mladí hasiči ze Skalice
zúčastnili výletu na bazén k Fandovi do Lhotky. Děti hodinu skotačily
v bazénu, který byl rezervován jen pro nás, a potom si šli zahrát bowling.
Všichni včetně dospělých byli moc spokojeni a nikomu se nechtělo domů. Fotky
z akce naleznete zde:


https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/vylet_MH_Lhotka_brezen_2015/

 

Odborky2015

 

Dne 28. 3. 2015 dopoledne se v hasičské zbrojnici ve
Skalici konalo plnění odznaků odbornosti, které jsme organizovali pro náš okrsek.
Plnění odborek se zúčastnilo celkem 35 dětí. Ze skalických mladých hasičů
získali odznak odbornosti "preventista junior" Barča Ručková, Kajka Pardubická
a Míša Šebestová. Odborku "strojník" získal Víťa Oháňka a Tobiáš Klimánek a
odborku "kronikář" získala Markétka Ručková. Všem moc gratulujeme. Fotky lze
vidět zde:


https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/odborky_2015/

 

Výsledky hadicové a uzlové štafety 14.3.2015

V hadicové štafetě získaly děti 14. místo. V uzlové štafetě obsadili 8.místo. Průběžné umístění v celoroční hře Plamen po třech disciplínách: SDH Skalice mladí hasiši, mladší  jsou na hezkém 8. místě.

Výsledky, fotky, videa  a info odalších závodech v záložce "hadicovka 14.3.2015"

Výlet MH

Dne 28. 3. 2015 se koná výlet Mladých hasičů na bazén a bowling do Lhotky. Děti budou hodinu skotačit v bazénu a hodinu hrát bowling. Pojedeme hasičským autem.

Sraz: dne 28. 3. 2015 ve 12,00 hodin u hasičské zbrojnice ve Skalici.

S sebou: plavky, neplavci rukávky (případně kruh), ručník, vhodnou obuv na bowling (tenisky), pití a svačinu.

Bowling má vysunovací krajní mantinely, tzn. dětem nebudou padat koule do žlabu a vždy něco shodí.

Bazén máme objednaný celý. Akce se mohou zúčastnit i rodiče po domluvě se mnou, v případě malého zájmu dětí i ostatní členové SDH Skalice. Návrat kolem 15,30 – 16,00 hodin. Bude upřesněno smskou.

Cena se bude odvíjet od počtu zúčastněných, max. 80,- Kč na dítě.

V případě zájmu mě nejpozději do 18. 3. 2015 kontaktujte.       Mamulová, tel.: 777 136 261

Závody v hadicové a uzlové štafetě

Dne 14. 3. 2015 se v prostorách HZS v Místku uskuteční závod v hadicové a uzlové štafetě. V rámci soutěže proběhne prohlídka HZS a vyzkoušení tréninkové dráhy hasičů, tzv. polygonu.  Sraz dětí bude v 7,15 hod. u hasičské zbrojnice ve Skalici. S sebou: čistou sportovní obuv do tělocvičny, rukavice (ochrana do polygonu), svačinu, pití. Děti budou závodit mezi 8,00 – 9,00 hodinou, pravděpodobně hned po osmé hodině. Návrat kolem 11,00 – 11,30 hodin, bude upřesněn smskou.                       

Jen pro připomenutí, dne 4. 3. 2015 trénink MH není.  Hezký den   Miroslava Mamulová, 777136261

Termíny závodů MH- jaro 2015

14. 3. 2015 – Hadicová a uzlová štafeta – Místek HZS – prohlídka + polygon

9. 5. 2015 – štafeta CTIF, štafeta požárních dvojic, štafeta 4 x 60m – místo bude upřesněno

17. 5. 2015 – závěrečné kolo hry Plamen – útok CTIF, požární útok - – místo bude upřesněno

 

Tréninky MH od  listopadu 2014

Tréninky mladých hasičů budou probíhat od 5.11.2014 každou středu. Místo: tělocična kulturního domu ve Skalici. Čas: od 16,00 - 17,50 hodin.

ZPV 18.10.2014 Lučina

Dne 18.10.2014 se 3 družstva mladých hasičů zúčastnila branného závodu požárnické všestranosti na Lučině. Děti v silné konkurenci vybojovaly hezké 7. a dvakrát 18. místo  z celkem 25 družstev ve své kategorii. Je to slibný začátek do celoroční hry Plamen.

Fotky naleznete zde: https://sdh-skalice.rajce.idnes.cz/

Zahájení sezony 2014/2015

V sobotu 4.10.2014 se od 14,00 do 17,00 hodin u hasičské zbrojnice uskuteční zahájení hasičské sezony Mladých hasičů.

Všichni Mladí hasiči jsou zváni na odpoledne plné her a zábavy.

 

Závody 24 5.2014 útoky

Dne 24.5.2014 se na hřišti v Nošovicích uskuteční závěrečné kolo hry Plamen. Mladí hasiči budou soutěžit v požárním útoku a útoku CTIF. Sraz v 7,00 hodin u hasičské zbrojnice ve Skalici. S sebou: dobrou náladu, pití, svačinu, boty na běh, v případě děště boty na přezutí a pláštěnku. Návrat kolem 12 - 13 hodin bude upřesněn sms.  

Závody 18.5.2014 okrskové kolo požární útok

Dne 18. 5. 2014 se kolektiv Mladých hasičů zúčastní v Místku - Bahně okrskového kola v požárním sportu. Sraz dětí bude v 8, 15 hodin u hasičské zbrojnice. S sebou sportovní obuv, pití a svačinu. Návrat kolem 10,30 hodiny.


Závody 10.5.2014 štafety

Dne 10. 5. 2014 se ve Frýdku na hřišti TJ Slezan uskuteční3. kolo celoroční hry Plamen Sraz dětí v 11,30 hod. u hasičské zbrojnice.S sebou sportovní obuv, pití a dobrou náladu. V případě nepříznivéhopočasí pláštěnka, případně boty na přezutí. Návrat bude upřesněn sms zprávou,předpoklad je kolem 17,00 hodin. Po návratu bude pro děti připravena v hasičskézbrojnici vaječina.

Termíny závodů

Další závody nás čekají dne 10.5.2014 na hřišti Slezan ve Frýdku-Místku  (štafety) a dne 24.5.2014 (útoky) - místo zatím neurčeno. Více ve složce "závody".

 

Tréninky od 22.4.2014

Tréninky Mladých hasičů budou probíhat každé pondělí od 16,00 - 18,00 hodin, počínaje datem 22. 4. 2014  - výjimečně bude trénink v úterý 22. 4. 2014 (namísto velikonočního pondělí). 

Vzhledem k tomu, že budeme trénovat běžecké disciplíny,  prosím dávejte dětem sportovní oděv, sportovní obuv a pití.


Kontakt

SDH Skalice

Skalice 426
738 01 Frýdek-Místek604 587 632
René Pardubický

604 316 669
Miroslav Frýdecký

721 257 800
Patrik Taichman

777 136 261
Miroslava Mamulová